Bukowski.

Autor: Miroslava Vernarská | 6.10.2014 o 18:11 | Karma článku: 5,21 | Prečítané:  804x

Že vraj Bukowski vravel, že najlepší život je ten reálny. Možno tým myslel ako štípu prsty na nohách, keď je veľmi zima alebo to, keď majú deti polepené prsty, ústa a nosy od cukrovej vaty, ako ľudia plačú, lebo plač je niečo. Ako majú žiaru v očiach tí čo sa berú. Žiaru plnú nádeje. To ako sa sáčok pohubuje vo vetre akoby to bol najkrajší jesenný list. Potom aj po niekom odkázal, že vraj sa nemáme snažiť. Má to napísané ako epitaf na hrobe a pod tým nejakého boxera. Asi by mal odkazovať na neustály boj, ktorý náš život tak často pripomína. Musím sa priznať, že mne skôr pripomenul Rockyho Balbou. Ach! Najskôr mi ten epitaf prišiel ako posledný patetický Bukowského výrok, ktorý zadefinoval  a zavŕšil jeho komplikovaný a zvláštny život.

Potom som ale, možno náhodou, zistila viac. Hovorila o tom Linda- jeho žena, veľká sympaťáčka, ktorá ho zachránila. Krátke strapaté vlasy s ofinkou. Pleť aspoň taká zlá ako Bukowského. Kamarát mi minule vravel, že mu ju niečím pripomínam. Pokojným vystupovaním, že vraj. A možno len tými ryšavými vlasmi.

Stalo sa medzi nimi hocičo sa stalo, zložité osobnosti, ale myslím si, že práve ona bol ten moment v živote, kedy si pomyslel, že je skutočne milovaný, a že ho niekto prijíma. Že ten život možno nie je až tak na hovno. Vydržala s ním až do jeho smrti.

Linda v akomsi rozhovore o tom DON´T TRY povedala, že to neznamená letargiu, ničotu, bezvýznamovosť. Neznamená to, že všetko je márne a netreba sa snažiť. Práveže odkazuje na to,  že človek sa nemá iba pokúšať (snažiť), ale má sa do toho vrhnúť. Nie- pokúšam sa teraz robiť to a to, ale jednoducho to robiť. Zabudnúť na tú sekundu strachu a pochybovačnosti pred skokom a rovno sa vrhnúť po hlave.

Uvažovala som nad tým a vravela si:            

Ten večne naliaty chlapík s vulgárnym slovníkom a krásnym hlasom má asi pravdu!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Najčítanejší spisovateľ má so slovenskými podnikateľmi zlú skúsenosť.

SVET

Café Európa: Ako dopadne Európa po francúzskych voľbách

Francúzsko má nového proeurópskeho prezidenta.


Už ste čítali?